Bio
Awards
Gallery
Essays
Banalities
Contacts

Czech Awards

České soutěže je přeci jen zapotřebí tak trochu "vykomunikovat". Je dobré být s někým ve škole, někde být znám, pohybovat se ve správných kruzích nebo alespoň to dělat jako ti ostatní. Pan RB spadnul z oblaků a tyhle "vztahové věci" zatím nemá úplně správně vykoumaný. České ceny se mu tedy - doufejme, že zatím - vyhýbají. Zatím mu to tedy spíš jde tam, kde se bojuje prací, a kde se jde do boje proti 80 tisícům zaslaných fotografií v Sony Awards, než v soutěžích, kde jich je zasláno 4 tisíce jako v Czech Press Photo a kde jich 600 i vyhrává. Přejme mu, aby se to zlomilo.

Ocenění v Čechách / Czech Awards:

2010:

březen: Hlavní cena a zlatá medaile v bienále Zemský ráj
- kategorie životní prostředí, pořádané Ministerstvem životního prostředí České republiky a fotoklubem Safír.(oceněné fotografie)

(výběr z tiskové zprávy)
Zemský ráj: Soutěž vznikla v roce 1980 jako regionální s názvem Český ráj. Byla již tenkrát zaměřena na to, aby fotografiemi upozornila návštěvníky výstavy vybraných fotografií, že se lidé  ke svému okolí nechovají „spravedlivě". Z původně regionální se stala pro velký zájem celostátní a nyní je již několik ročníků vyhlašována pro autory z celé Evropy. Pro snadnější pochopení zahraničních účastníků byla přejmenována na ZEMSKÝ RÁJ. Po vyhlášení 14. ročníku nabídnul český zástupce mezinárodní organizace FIAP, pořádat tuto soutěž pod jejich patronací pro celý svět.( FIAP – FEDERATION INTERNATIONALE DE L'ART PHOTOGRAPHIQUE) Soutěž splňuje přísná kritéria této organizace.  Od 16. ročníku je spolupořadatelem i Ministerstvo životního prostředí České republiky. 

Tato soutěž je výjimečná tím, že jsou zde prezentovány krásné  fotografie z celého světa a vedle nich můžeme vidět naprostou devastaci nejen přírody, ale i toho co si člověk vytvořil pro vlastní potřebu fyzickou i duševní.Partnerské weby: Etiopie | Foto workshop | Travel gallery | Last Minute dovolená | Dovolená na horách