Bio
Awards
Gallery
Essays
Banalities
Contacts

Magic trifles

Obživou Radka Burdy je býti fotoeditorem. Vytváří denně Lidové noviny. Jako každá práce, má i práce fotoeditora krom obvyklé rutiny i svá kouzelná a milá zákoutí, kam se dá alespoň trochu propašovávat lišáckost a kreativita. Jednou z nich jsou malé otvírákové fotečky, které jsou vlastně těmi prvními, které padnou do oka diváka. Občas zde mohou vzniknout zajímavé útvary, které jdou nad rámec běžného popisu a vyjadřují třeba i názor, nebo třeba jen drobnou kulišárničku. Malé, drobné klenoty, které jsou vlastně neviditelné. Tady vám malý výbor z tohoto hračičkování zpřístupňujeme a vlastně poprvé na něj poukazujeme. Zatím se tímto útvarem nikdo nezaobíral. Ke škodě těchto perliček.


 
  
   


Samozřejmě, že hlavní prací fotoeditora je výběr titulkové fotografie. To ona většinou totiž rozhoduje o navýšení prodeje, protože - marná sláva - jedna fotografie vydá za sto slov. Zde zobrazené titulky jsou trochu jiné: jsou ukázkou toho, že na titulce nemusí být vždy jen událost. Že prostě někdy tam může být i jen nelíčená radost z dobré fotografie. Nebo se dovede odvázat a i přinést si něco z úplně jiného světa.
Prostě dobrá, výtvarná fotka.


Skvělá fotka, vizuálně netradiční až  divácky nekonveční. Tento moderní střih fotek je velmi neobvyklé vídat na titulce.


 Případ, kdy se na titulku dostala i "nová média".  Aneb pás vystřihnutých scén z videí, včetně těch amatérských.
Partnerské weby: Etiopie | Foto workshop | Travel gallery | Last Minute dovolená | Dovolená na horách