Bio
Awards
Gallery
Essays
Banalities
Contacts

Wedding Photography

PŘEDSTAVENÍ  FOTOGRAFA
KONTAKT VZKAZ

   Svatební fotograf   

       

je naprosto a bez pochyb jednou z velkých a důležitých součástí svatebního obřadu. Jeho úkolem je svým fotoaparátem zachytit nejdůležitější okamžiky tohoto významného životního kroku, zaznamenat atmosféru a emoce svatebního obřadu a situace a příběhy, které tento ceremoniál doprovázejí. Jeho úkolem je svatbu zachytit tak, aby na tento slavnostní den mohli novomanželé prostřednictvím fotografií vzpomínat i po letech. Každý z nás si ostatně pamatuje svatební fotografie našich babiček a dědečků nad jejich postelí v masivních rámech. Svatební fotografie lety přibývají na hodnotě, protože se v nich zračí naše mládí. Novomanželům připomínají počátek a rodičům definitivní odlet z hnízda.

Radek Burda jako profesionální fotograf pracuje již mnoho let. Za svoje práce obdržel mnoho mezinárodních cen, jeho fotografie byly uveřejněny ve většině českých periodik, mnohé jeho fotografie byly vystavovány ve světových galeriích a jsou součástí soukromých sbírek po celém světě. Jeho seriál svateb vyšel jako jediný svatební FotoEditorial v časopise Instinkt, i když většinou jsou tyto Editorialy zaměřené na nejlepší světové žurnalistické události. Za dobu, po kterou fotografuje, si prošel jak reportážním stylem, tak  i stylem inscenovaným, a jeho práce snad lze - při vší pokoře - nazvat kvalitní. Přesto se stále snaží v každé své fotografické práci zdokonalovat.

Svatební fotografie

     

jsou zcela specifický a ojedinělý druh fotografického řemesla a ve svých nejlepších kouscích se dotýkají až hranic umění. V žánru svatební fotografie se ve světě pořádají ostře sledované soutěže a nejlepší fotografové jsou mnohdy stavěni až na roveň celebrit. Skutečně významné obřady věnují fotografickým přípravám velkou část času a i takové fotografování s významným svatebním fotografem je značně náročné, ovšem výsledky jsou pak neskutečné. Je zřejmé, že není svatební fotografie jako svatební fotografie a snad lze říci, že v tomto oboru je jen velmi málo opravdových profesionálů.

Je velmi důležité, aby pro zaznamenání svatebního dne byl svatebčany vybrán opravdu dobrý svatební fotograf. Profesionál vám nejen zaznamená pro vás tak důležité okamžiky, ale i poradí s líčením, či kompozicí tak, aby výsledek byl co nejlepší, nebo vás v napjatých okamžicích i podpoří. Kvalitní svatební fotograf vás celým dnem provede a probere s vámi pozice tak, aby vaše svatební fotografie byly nezapomenutelné. Ovšem ani sebedokonalejší svatební fotograf na světě nemůže nikdy zhotovit kvalitní svatební fotografie bez vaší aktivní spolupráce a bez vaší práce na fotografii. Kvalitní fotograf je i ten, který se nenechá zlákat k halabala zakázce a který není ani dvakrát rychlý. Protože kvalitnímu fotografovi záleží na výsledku a ví, že každá práce vyžaduje úsilí a čas. Fotografování je dnes velmi demokratické a fotografuje skutečně každý, ale svatebčané si musí uvědomit, že svatební obřad se bude konat jen jednou - a tady je práce profesionála sázkou když ne na jistotu, tak alespoň na větší jistotu.

 Ukázka práce
 Galerie 1
 Galerie 2
Galerie 1
 Fotograf
 CENÍK  KONTAKT
PŘEDSTAVENÍ  FOTOGRAFA

Partnerské weby: Etiopie | Foto workshop | Travel gallery | Last Minute dovolená | Dovolená na horách